A visegrádi Madas László Erdei Iskolában töltött 5 napot május elején a 3. osztály.
A csodálatos dunakanyari panorámával büszkélkedő helyszínen számos foglalkozáson vettek részt a kisdiákok: gyógynövényekből fóztek teát, virágszirmokkal festettek képeket, íjászkodtak, középkori játszóházban ügyeskedtek, erdei süteményt sütöttek, madárgyűrűzést tekinthettek meg, s az erdőről és a természetről szóló játékos foglalkozásokon vettek részt. A Makovecz Imre által a nyolcvanas években tervezett, különleges alakzatú Erdei Művelődési Ház adott otthont a foglalkozások zömének, a Mogyoróhegy Étterem pedig az étkezéseknek. Az organikus építészetéről híres mester munkásságáról, illetve Mátyás királyról is hallhattak egy-egy előadást a tanulók. A sok-sok játék közül a számháború volt talán a legnagyobb kedvenc.
Rengeteg élménnyel, mesélnivalóval tértek haza az erdő ifjú vándorai….
Köszönöm az összes szülőnek és Dorka néninek a tábor megvalósulásához nyújtott segítségét!
Petz Nándor, of.








