5 nap az erdő bűvöletében

A visegrádi Madas László Erdei Iskolában töltött 5 napot május elején a 3. osztály. 

A csodálatos dunakanyari panorámával büszkélkedő helyszínen számos foglalkozáson vettek részt a kisdiákok: gyógynövényekből fóztek teát, virágszirmokkal festettek képeket, íjászkodtak, középkori játszóházban ügyeskedtek, erdei süteményt sütöttek, madárgyűrűzést tekinthettek meg, s az erdőről és a természetről  szóló játékos foglalkozásokon vettek részt. A Makovecz Imre által a nyolcvanas években tervezett, különleges alakzatú Erdei Művelődési Ház adott otthont a foglalkozások zömének, a Mogyoróhegy Étterem pedig az étkezéseknek. Az organikus építészetéről híres mester munkásságáról, illetve Mátyás királyról is hallhattak egy-egy előadást a tanulók. A sok-sok játék közül a számháború volt talán a legnagyobb kedvenc.

Rengeteg élménnyel, mesélnivalóval tértek haza az erdő ifjú vándorai….

Köszönöm az összes szülőnek és Dorka néninek a tábor megvalósulásához nyújtott segítségét!  

Petz Nándor, of.